Bileğinize Yakışacak Kordon Çeşitleri

Bileğinize Yakışacak Kordon Çeşitleri

Hem zamandan haberdar olmamızı hem de şıklığımıza şıklık katmamızı sağlayan saat kordonları, tarzınızın en iyi tamamlayıcı detaylarından biridir. Metal, deri, kauçuk, silikon, seramik materyallerle üretilen, farklı renk seçeneklerine ve tarzlara sahip saat kordonlarının seçimini doğru yapmak çok önemlidir. Doğru saat kordonu seçimi, hem saatinizi rahatlıkla kullanmanızı hem de kıyafetlerinizle kolay kombinleyebilmenizi sağlar. Bileğinize en çok yakışacak saat kordonunu seçmeniz için size vereceğimiz ipuçlarından faydalanabilirsiniz. Bileğinize en uygun saati bulmanızın öncelikli koşulu bileğinizin ölçüsünü bilmektir. Bilek kalınlığı kordon seçimindeki en önemli detaydır. Bileğiniz 14-16 cm aralığında ise çok ince olduğunu söylemek mümkündür. Bu tip bilekler için en uygun kordonlar ince deri ya da hasır örgü ince metal kordonlardır. Bu tip bileklerde kalın kordonlar kaba bir görüntü sağlayabilir. 16-17 cm ise normal incelikte bir ölçüdür. Bu bileklerde de yine kalın kordonlar önerilmez. 17-18 cm ise orta kalınlıktadır. Hemen hemen her kalınlıktaki ve her tarzdaki bileğe yakışır. Eğer ki bileğiniz 18 cm’in üzerindeyse kesinlikle ince kordon seçmemelisiniz. Kalın kordonlar bileğinize daha çok yakışacaktır. Bu ölçüdeki bileklerde metal, kauçuk ve silikon kordonlar çok iyi bir görünüm elde eder. Bu nedenle eğer kalın bir bileğiniz varsa, kalın kordonları rahatlıkla kullanabilir, şık ya da sportif giysilerinizle kombin edebilirsiniz.

Kadınların Zarafetine Yakışacak Şık İnce Kordonları Keşfedin

İnce kordonlu saatler, zarif bileklere sahip kadınların tarzlarında en mükemmel tamamlayıcıdır. Metal ve deri materyale sahip ince kordonlu saatler, özellikle şık ve abiye kıyafetlerin tarzıyla en iyi şekilde bütünleşir. David Guner’ın rose, siyah, lacivert, gümüş, altın ve karma metal rengindeki ince kordonlarıyla tüm kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Metal Kordonlar ile Karizmatik Duruşunuzu Yakalayın

Çelik, alaşım, pirinç, titanyum, altın ve gümüş gibi materyallerden üretilen metal kordonlar, karizmatik bir duruşun en büyük temsilcisidir diyebiliriz. Metal kasalı saatlerle mükemmel bir uyum yakalayan metal kordonlar, mücevherlerinizle birlikte de harika görünürler. Metal kordonlu saatlerinizi kullandığınız mücevherin rengiyle uyumlu olarak takarsanız, hem takılarınızı hem de saatinizi ön planda gösterebilirsiniz.

Deri Kordonlar ile Klasik Şıklığa Erişin

Modası belki de hiç geçmeyen klasik deri kordonlar, eşsiz bir şıklığın temsilcisi. Özellikle ince deri kordonlar, zarif bilekliklerle mükemmel bir uyum sağlar. Kalın deri kordonları ise çapı daha geniş metal kasalı saatlerle rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kolayca Değiştirilebilen Kol Saati Kordonlarını Keşfedin

Deri, hasır örgü metal ve kauçuk kordonlar, en kolay değiştirilebilen kordon çeşitleridir. Bu kordonları kendiniz de evde değiştirebilirsiniz. Bir kordonun kolay değiştirilebilmesi neden bu kadar önemlidir, diyecek olursanız cevabını hemen verelim: Tek bir kasa kullanarak farklı kordonlara sahip olmanız, kordonu kolayca değiştirip kıyafetlerinizle rahatça kombinlemenizi sağlar. Bu nedenle eğer tek bir saate sahip olup farklı stiller yaratmak istiyorsanız bu tip saatleri seçebilirsiniz.

En Şık Saatleri En Şık Kordonlar ile Keşfedin

Bir saatin şıklığını belirleyen en büyük faktör onun kordonudur. En şık saatleri keşfetmeden önce en şık kordon modellerine göz atmanızı öneririz. Taşlı kasaya sahip bir saat tercih edecekseniz mutlaka metal ve ince kordonlar seçmelisiniz. Eğer bu kadar şık bir saat tercih etmiyorsanız ve günlük şık kıyafetlerinizle kombinleyeceğiniz bir saat arayışınız varsa tercihinizi hasır örgü metal kordonlardan yana kullanabilirsiniz.

Saat kordonu nasıl seçilir?

Saat kordonu seçmeden önce saati alacağınız kişinin bilek ölçüsünü ve tarzını biliyor olmanız gerekir. Bu kişinin bilek tipi eğer kalınsa kalın kordonlar seçmeli, eğer ince yapıda bir bileğe sahipse ince kordonlar tercih etmelisiniz. Saati alacağınız kişinin spor bir tarzı varsa silikon ya da kauçuk kordonlara bakmanızı öneririz. Eğer ki bu kişi daha şık bir tarza sahip ya da genellikle smart casual gibi bir tarzda giyiniyorsa metal kordonlar seçebilirsiniz.

Saat kordonu kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

Saat kordonu kullanırken saatin bileğinize tam oturuyor olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece saatiniz kolunuzu rahatsız etmez, sıkmaz ya da gevşek durmaz. Aynı zamanda saatin kordonunun kolay ayarlanabilir olması da mühimdir. Kordonunuzun kendi ihtiyacına göre farklı bakım tipleri olacaktır. Bu bakım tiplerini mutlaka biliyor olmalı ve kordonunuzun bakımını iyi bir şekilde, düzenli olarak yapmalısınız.

Saat kordonu nasıl temizlenir?

Saat kordonu temizliğinde kordonun hangi materyalden yapıldığı önem arz eder. Eğer metal kordonunuz varsa kordonu saatin kasasından ayırdıktan sonra, bir damla deterjan damlatarak hazırladığınız bir bardak suyun içine saatinizin kordonunu koyup 15 dk beklettikten sonra narin bir bezle silmelisiniz. Metallerin birleşim yerlerine ulaşamıyorsanız diş ipi kullanarak detay temizlik yapabilirsiniz. Deri kordonları temizlemek içinse sirkeli su kullanmanızı öneririz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu, kordonu ıslak bırakmamanızdır. Silikon ya da kauçuk kayışları temizlerken yine deterjanlı su kullanarak saatinizi silebilirsiniz. Saatlerinizi silerken kullandığınız bezin mutlaka yumuşak dokuda olması ve saatinize zarar vermemesi gerekir.