Bileğinize Uygun Saat Seçmek

Bileğinize Uygun Saat Seçmek

Kendinize ait doğru saati seçin. Günümüzde vazgeçilmez parçalarından olan kol saatleri bilek ölçülerine göre, saatin kasa çapı boyutunu belirleyip seçimlerinizi uygun boyutlar ölçüler arasında seçebilirsiniz. Peki bileğine uygun saat nasıl seçebilirim? Diyorsanız, size ait mükemmel uyumlu saati bulmak için belirlenmiş bir takım öneriler vardır. Tabikide bu önerdiğimiz tavsiyelerimiz sadece doğru orantıda doğru ölçüde seçilen saat ile bileğinizin yarattığı ahengi yakalamak için önerdiğimiz bir takım maddelerdir.

Bilek ve Kol Ölçünüzü Bilin

Bilek ve kol ölçünüzü bilin. İlk olarak bileğinizin ölçüsüne uygun bir saat neden önemlidir gelin birlikte inceleyelim. Bileğinize ait ölçülere uygun saatler ile sallanma, batma, sıkma problemleriyle karşılaşmazsınız. Bilek, kol ölçünüze göre saat kasalarının belirlenmesi ve satın alınması bileğinizde rahat bir deneyim ve şık, zarif bir görünüm elde edebilirsiniz. İkinci adımda ise kayış dizaynı ve genişliği , kasa büyüklüğü ve tasarımıni kendinize göre şeçin. Sayılan bu tavsiyelere kulak vermek biraz zor olabilir ama kendinize ait kol ve bilek ölçüleriniz ile size uygun mükemmel saati bulmak sanılanın aksine daha kolaydır. Size ait mükemmel saati bulmak istiyorsanız david guner bakmayı unutmayın. Her çeşit ölçü ve tasarımlar ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Saat Kasa Çapına ve Kalınlığına Dikkat Edin

Saat kasa çapı ve kalınlığına neden dikkat etmeliyiz? Kasa çapı ve kalınlığı size ait mükemmel saati seçmek için en önemli noktalardan biridir. Kadın kol saat ve erkek kol saat boyutları. Ölçüleri farklılık göstermektedir. ilk olarak erkek saat kasalarına gelin birlikte göz atalım. Erkek kol saatlerinin kasa çapları genellikle 38mm ve 46mm arasında değişmektedir. Vintage erkek kol saati arayışında iseniz bu arayış değişmektedir. Eski dönem saatlerindeki kasa ölçüleri, 34-36 mm arasında değişmektedir. Kadın kol saatlerindeki kasa ölçüleri, boyutları ise genellikle 38 mm’ den düşüktür. Bileklerinizi ölçün! Bileğinize uygun kasa için bilek ölçüsünü bilmek zorundasınız. Bilek ölçünüz 12-13 cm den kısaysa bileğiniz küçük ve orta segment arasında yer almaktadır. Size en uygun olucak saat kasa boyutları, 38,40 ve 42 mm aralığındaki kol saatlerini incelemelisiniz. Eğer bilek ölçünüz 18 cm büyük ise seçeceğiniz kasa çapı ölçüleri, 38, 40 ve 42 mm dakileri incelemelisiniz. Kasa kalınlığı ise kasanın çapıyla aynı oranda olmalı. Kasanın çapı ne kadar büyür veya küçük ise kasanın kalınlığı da aynı oranda büyümeli veya küçülmelidir. 38 ve 42 mm çaplı bir saatin kalınlığı genellikle 7mm olmaktadır. Eğer çap dahada büyür, 44mm çıkar ise, kalınlıkta 9 mm'ye kadar çıkmaktadır.

Saat Kordonu Genişliği ve Tipini Özenle Seçin

Saat kordonu genişliği ve tipini özenle seçin. Bileğinizin ölçüsüyle orantılı olacak kasa çapı ve boyutuna şimdi kordon genişliği ve tipinide ekliyoruz. Saat kordon genişliği genellikle kasa çapının yarısı kadar tercih edilmelidir. Diyelim Ki 44 mm lik bir kasa çapına sahip bir saatiniz var, kayış genişliği 22 mm olmalıdır. Peki neden bu ölçüler boyutlar önemlidir? Bileğinize orantılı seçimler, daha sağlıklı bir görünüm ve rahat bir saat kullanımı elde edebilirsiniz. Bazı saatlerde olduğu gibi sadece saatin kasasını satın alabilir daha sonrada kayış seçimini kendiniz tamamlayabilirsiniz. Size önerdiğimiz tavsiyeler ile kayış seçimleri ile kendinize ait mükemmel saati bulun.

Saatin Parçalarının Estetiğinden Emin Olun

Saat parçaların estetiğinden emin olun. Vazgeçilmez parçamız olan saatlerile kendi tarzınıza eşsiz bir kombin oluşturun. Peki saati oluşturan yapısal parçalar nelerdir? Saatlerimiz bir çok küçük yapısal parçaların birleşmesiyle bir araya gelir, bunlardan birkaçı, kadran, kasa, kayış, makinelerden oluşurlar. Saatlerin mekanik parçaları ise, zemberek, dişli takımı, balans çarkı, maşadan oluşur. Peki saatlerinizin parçalarından nasıl estetiği kaliteyi yakalaya bilirsiniz? Kaliteli mekanik ve yapısal parçalar ile david guner sizlere eşsiz seçenekler sunar. Bilek ölçüleriniz ile orantılı kasa, kayışlar ile ise size ait mükemmel saati keşfedebilirsiniz.