Erkek Kol Saati Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkek Kol Saati Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saat Kordonu Seçimi Oku Erkek Kol Saati Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler İleri Saatlerde Su Geçirmezlik Birimleri ve Seviyeleri

Hem farklı tarzlara hem de farklı ihtiyaçlara uygun oldukça zengin model çeşitliliği bulunur. Bunlar arasından rahatlıkla seçim yapabilir, kendiniz için doğru erkek kol saatine sahip olmanın avantajını yaşayabilirsiniz. 

Bu noktada seçim sürecinde dikkate aldığınız hususlar oldukça önemli olur. Stilinize ve trendlere göre saat seçimi yaparken konforlu deneyim için üstün kaliteye ve güvenilirliğe de özen göstermeniz gerekir. 

Ayrıca bileğinizin anatomik yapısına uygun şekilde tasarlanmış sağlıklı seçeneklere yönelerek gün boyunca konforlu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bu nedenle kol saati alırken dikkat etmeniz gereken hususları iyi bilmeniz ve buna göre seçimlerinizi yapmanız doğru olacaktır. 

Erkek Saatinde Bilek Ölçüsüne Dikkat Edilmeli

Rahat ve konforlu bir deneyim için öncelikle bilek ölçünüzü iyi bilmeniz gerekir. Kaliteli ve güvenilir markaların ürünlerinde bileğe göre saat ölçüleri mevcuttur. Böylece kendi bileğinizin ölçüsünü bildiğiniz sürece tercihlerinizi bu yönde geliştirebilir, bileğinizin rahat edebileceği tasarımları tercih edebilirsiniz. 

Doğru saat seçiminin en önemli ve ilk adımı olan bilek ölçüsü, estetik bir duruş için de önem taşır. Bileğe küçük ya da büyük gelen tasarımlar, hoş bir görünüm yansıtmaz ve aksesuarla bir bütün oluşturulmasını engeller. 

Bileğinizin ölçüsünü belirlemeniz ise aslında oldukça kolaydır. Bu konuda bir kağıt şeridinden yararlanabilirsiniz. Bununla bileğinizi çevreleyebilir ve iki uç noktanın birleştiği yeri işaretleyebilirsiniz. Ardından kâğıdı açarak düz bir cetvel yardımıyla ölçüm yapabilirsiniz. Genel olarak 14 ila 16 cm, çok ince bilekli erkekleri ifade ederken 16 ya da 17 cm olanlar ince bilekli olur. 17 - 18 cm ölçüleri orta kalınlıkta iken 18 cm’nin üstünde olanlar kalın bilekli erkekler arasında yer alır. Daha profesyonel ölçümler de yaptırmanız mümkündür. 

Kasa Çapına Göre Kol Saati Seçimi

Bileğinizin ölçüsünü belirlediğiniz takdirde saat çapları konusunda bilgi edinmeniz gerekir. Bu sayede kendiniz için ideal olan kol saati ölçülerini öğrenebilir, seçim sürecinde kasa çapına göre kol saati tercihinde bulunabilirsiniz. 

Yeni bir saat alınacağı zaman kasa çapı oldukça önemli bir detay olur. Çok ince bileği olan erkeklerin daha minimal ve küçük tasarımları tercih etmesi faydalı olur. Bu noktada 38 mm kasa çapı olan tasarımlar ön plana çıkar. İnce bilekli kişiler için 40 mm, orta bilekli olanlar için de 42 mm’lik kasa çapına sahip modeller ideal olur. Daha kalın bilekli erkeklerin ise 44-46 mm'lik kasası olan kol saatlerine yönelmesi gerekir. Böylece bilekle bir bütün haline gelen saat, kusursuz bir duruş sergileyerek vücudunuzun ayrılmaz bir parçası olur.

Kalın bir bileğiniz olduğu halde ince bilek saat modellerini tercih ederseniz ortaya hiç de hoş olmayan bir görüntü çıkar. Aynı durum diğeri için de geçerlidir. Şayet bileğiniz inceyse büyük ve gösterişli tasarımlar sizi aşağıya çeker. Bu nedenle kasa çapına titizlikle yaklaşmanız gerekir. 

Kordon Genişliğinde İdeal Ölçüye Sahip Olması

Saat boyutları ne kadar önemli ise kordon genişliği de aynı oranda önem taşır. Kordon genişliğinin ideal ölçülere sahip olması gerekir. Bunu belirlerken de bilek ölçüsü, saat kasa çapı ve kasanın kalınlığı dikkate alınır. 

Genel olarak kordon genişliğinin kasa çapının yarısına denk gelmesi tercih edilir. Bu noktada kişinin stili, zevki ve tercihleri farklılık gösterse de ideal olan 44 mm kasa çapına sahip bir saatin kordon kalınlığının 22 mm olmasıdır. Bu tür oranlar, estetik ve tarz bir görünüm için fazlasıyla etkilidir. 

Genellikle ince bileği olan erkekler, daha küçük kasa çapına ve ince kordona yönelir. Kalın bilekli kişiler ise kalın kordon ve büyük kasa erkek kol saati modellerine sahip olur.

Kordonda Kullanılan Materyaller

Kordonun kalınlığına karar verdiğiniz gibi kordonun üretiminde kullanılan materyal konusunda da seçim yapmanız gerekir. Metal, deri gibi farklı materyallerle hazırlanan erkek kol saati modelleri oldukça çeşitli olur. Hem bilek yapınız hem de tarzınız açısından önemli kriterler arasında yer alan kordon materyali, stilinizi geliştirmenize ve kendinize özgün bir tarz oluşturmanıza imkân tanır. 

Kordonu metal olan modeller, genel olarak daha ağır yapıdadır ve oldukça şık bir duruş sergiler. Modern ve çağdaş çizgilerin yer aldığı metal kordonlu tasarımları tercih ederek çarpıcı ve maskülen bir görünüm elde edebilirsiniz. Deri kordonlu saatler ise daha hafif olur ve sportif bir tarz ortaya çıkarır. 

David Guner Erkek Kol Saatleri

Yılların verdiği deneyimle müşterilerine her daim mükemmel olanı sunmayı kendine görev bilen David Guner, birbirinden şık ve modern erkek saat modelleri ile dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştır. Dünya çapında adından sıklıkla bahsettiren marka, lüks ve ergonomik tasarımlarıyla benzersiz bir saat deneyimi elde etmenize yardımcı olur.

Üstün kalitesi ve bütçe dostu fiyat aralıkları ile kendine ve stiline özen gösteren erkeklerin favorisi haline gelen firma, her ihtiyaca ve zevke uygun seçenekleri sizlere sunar. Tarzınıza hitap eden modeller arasından seçim yapabilir, bilek yapınızla uyum sağlayan ölçülerde tasarımlara sahip olabilirsiniz. 

Fonksiyonelliği açısından da ihtiyacınız olanı size vadeden ürünler, aynı zamanda farklı kordon tasarımlarıyla öne çıkar. Kalınlık kaç cm olmalı sorusunun cevabını bulduğunuz gibi çelik örme kordon modellerine ya da paslanmaz masif çelik kordon modellerine de sahip olabilirsiniz.